ABB’nin aile eğitim seminerleri devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle başlatılan aile eğitim seminerleri devam ediyor.

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi”  ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamanın yanında aile eğitim seminerlerin düzenleyerek vatandaşları bilinçlendiriyor.

Beden ve ruh sağlığı üzerinde vatandaşları bilgilendirmek amacıyla başlatılan “Aile Eğitim Seminerleri” birçok konu ve içerikle alanında uzman kişilerin anlatısıyla gerçekleşiyor. Son olarak “Gençlerde Teknoloji Bağımlılığının Önlenmesi” konulu seminer Uzman Psikolog Sevim Balcı’nın sunumuyla gerçekleşti.

Eğitimler devam edecek

“Gençlerde Teknoloji Bağımlılığının Önlenmesi” konulu seminerde sunum yapan Uzman Psikolog Sevim Balcı, konuyla ilgili “Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle teknoloji bağımlılığıyla mücadele konusunda bir eğitim gerçekleştiriyoruz. Günümüzde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknoloji bağımlılığı konusunda oldukça etkin bir mücadele söz konusudur.” şeklinde konuştu.

Teknoloji bağımlılığına yönelik seminer verdiklerini belirten Balcı, “Artık hemen hemen herkesin elinde bir tablet, telefon gibi teknolojik aletler olduğu için çocuklarda da özellikle teknoloji bağımlılığına sık rastlanıyor.” ifadesini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

- RHA AJANS, Gündem bölümünde yayınlandı
https://rhaajans.com/haber/11881115/abbnin-aile-egitim-seminerleri-devam-ediyor