Şanlıurfa'da onkolog olmaması vahim bir durum

ONKOLOG’UN OLMAMASI VAHİM  BİR DURUM

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi’nde görev yapan Onkolog mecburi görev süresini tamamladıktan sonra tayin isteyerek hastaneden ayrıldı. Doktor gidince kanser tedavisi gören hastalar Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi arasında mekik dokuyor. Hasta ve hasta yakınları,  Şanlıurfa'da Onkolog’un olmamasının vahim bir durum olduğunu söylediler. Devlet Hastanelerinde onkolog olmaması nedeniyle mecburen Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitmek zorunda kalıyorlar bu da Tıp Fakültesinde hasta yoğunluğuna neden oluyor.

HASTALAR MAĞDUR

Son yıllarda Şanlıurfa'da kanser vakalarında ciddi bir artış olması, Onkoloji servisinde, yaşanan uzman hekim sıkıntısı nedeniyle, hastaların mağdur olduğunu görüyoruz. Bu durumda hali vakti maddi durumu iyi Kanser hastalar tedavi için Gaziantep, Diyarbakır gibi çevre illere gidiyorlar. Ya hali vakti maddi durumu iyi olmayanlar ne yapacak? Bunlar da insan değil mi?

ÇÖZÜM ŞART!

Şanlıurfa Milletvekilleri ve siyasiler hatta muhalefet parti başkanları bir araya gelerek  Sağlık Bakanı ile görüşüp  Türkiye'nin en büyük Köyü pardon en büyük 8.Şehri  olan Şanlıurfa'ya Onkoloji Hastanesi kurulması için ve Onkolog talebini de sağlık bakanlığına bir an evvel iletmesi gerek. Bakanlığın da ilk önce Onkoloji uzmanını ataması için derhal talimat vermelidir. Yazık bu şehre yazık.

Onkoloji uzmanı eksikliği kanser hastalarını ve yakınlarını tedirgin ediyor, Şanlıurfa'nın milletvekilleri ve siyasetçileri Sağlık Bakanlığı’nın onkoloji doktor eksikliğini sorununa bir an önce çözüm bulması gerekiyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer DodanlıAnket Urfa Baro seçimlerini kim kazanır ?