Eleştiriyorsan reklam yok,aboneni iptal ettim

Şair Nesimi ne güzel dile getirmiş bu hakikati: “Rızkımı veren Hüda’dır, kula minnet eylemem.''


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,yaptığımız eleştiriler nedeniyle ben arkadaşlarımın reklam ve aboneliklerini iptal etme talimatını verdi.Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mahmut Uçmak da Arkadaşlarımızın içeride olan reklam alacaklarını ve aboneliklerinin Başkanın talimatıyla iptal ettiğini bildirdi.


Reklam almak istiyorsanız sesinizi kesin, köşenize sinin, eleştirmeyin, ses çıkarmayın; bırakınız yapsınlar,bırakınız geçsinler. Öyle mi?

Bir başka deyişle beni eleştirisen kötü niyetlisin.Elimde abonelik ve reklam pasta yetkisi var.Eğer eleştirirsen reklam ve aboneni keserim tehdidi ‘kullanılan’ en ucuz ve kolay araçlardan biridir.

“RIZKIMI VEREN HÜDA’DIR KULA MİNNET EYLEMEM”

Rızık da ecel gibi insan daha dünyaya gelmeden Rabbimiz tarafından belirlenmiştir. Ecel nasıl kesin ise rızık da öyle kesindir ve herkesin rızkı tıpkı eceli gibi bellidir. Bu sebeple rızkını verenin Allah olduğuna iman eden mümin kimseye minnet etmez, korkmaz ve kaygı duymaz. Şair Nesimi ne güzel dile getirmiş bu hakikati: “Rızkımı veren Hüda’dır, kula minnet eylemem.”


Bu güne kadar yaptığımız haberler ve eleştirilerin amacı yanlışları düzeltmenin yanında belediye başkanlarının topluma vaat ettikleri projeleri hatırlatmak ve onların yanlışlarını yazmaktan öte bir haber anlayışımız olmamış ve olmayacaktır.

Özelikle toplumu ilgilendiren noktalarda yaptığımız haberler tamamen yapılan yanlışları eleştirerek belediye başkanlarının yapılacak hizmetleri daha doğru bir zeminde yürümelerini sağlamaya çalışmalarını hatırlatarak, toplum yararını gözeterek toplum odaklı hizmetlerin yapılmasını haberleştirmektir .Eleştiri odağımdaki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü, bu sebeple toplumdan biri olarak yapılan yanlışlıkları,verilmeyen hizmetleri ciddi sıkıntılar olarak gördüğümüz için Şanlıurfa halkı adına kamuoyu yaraında eleştirdim.

MAKAMLAR VE KOLTUKLAR KİMSENİN BABASININ MÜLKÜ DEĞİL

Bunu unutmayın ki belediyeler ve devlet kurumları hiç kimsenin babasının arka bahçesi değil.Bizim Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün yapılan eleştirilere karşı tahammülsüzlüğü yaygındır?

Geçmişte kendisini sosyal medyada eleştirenleri tek tek bulup işe alarak onları susturduğunu tüm kamuoyu biliyor.Hatta bazılarını belediyeye alarak susturdu.Bunları içinde Bir muhalefet partinin yönetim kurulu üyesi olan birini de sırf onu eleştirmesin diye işe aldı.O da salla başı al maaşı eleştiriyi bıraktı hatta sosyal medya hesabında geçmişte ona karşı yaptığı sert eleştirileri de tek tek kaldırdı ve sildi.

Eleştiriye tahammül etmeyen Beyazgül'ün birçok nedeni var. Bunun altında yatan temel neden psikolojiktir. Çoğu insan kendisi yaşamı boyunca bir şeyi eleştiremediği için eleştiri yapanları kıskanır ve onlara kızar. Bir başka önemli neden insanların yetişmesindeki biat kültürünün etkisidir.

Taraftar olmayı ideal olarak görmeleri sağlanan ve öyle yetiştirilen insanlar kendi inandıklarının yanlış olduğunu söyleyene kızarlar. Oysa en yanlış görünen eleştiriden bile bazen doğru bir şeyler çıkar.

İşin içinde hakaret, küfür filan yoksa yanlış da olsa eleştiri iyi bir şeydir. İnsanın bir kez daha düşünmesini, olaya bir kez daha bakmasını ve hatası, eksiği, yanlışı varsa düzeltmesini sağlar.

memleketimizin en büyük sorunu, eleştiri kültürüne kapalılığından önce düşünce özgürlüğü ve ifade özgürlüğüne uzak olmasıdır.Başkan Beyazgül'de de bu tahammülsüzlük kültürü var.

YAKIŞMADI BEYAZGÜL YAKIŞMADI O KADAR MI TAHAMMÜLSÜZSÜNÜZ?

Örneğin; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü yanlışlarından dolayı eleştirdin mi hemen sosyal medyadan engelleniyorsun ve trollerine talimat vererek onların da seni engellenmeleri sağlanılıyor.

CİMER BENİ HAKLI BULDU ENGELİ KALDIRDIN

Halbuki bana karşı bu yapılan engellemeler zaten toplum tarafından yadırgandı ve hafif olduğunuz kanaati oluştu toplumda.Ancak bu yaptığınız engellemeler nedeniyle CİMER'e yaptığım başvuru nedeniyle haklı bulundum ve daha da rezil oldunuz ve engellemelerimi kaldırmak zorunda kaldınız.Yakıştı mı size? Bakın bu engelleme nedeniyle topluma rezil oldunuz oldu mu Sayın Beyazgül?


Halbuki yapılan bu eleştiriler belki seni kendine döndürecek ve düzeltecek.Bu hatalarını düzeltme yerine eleştirenleri nasıl eleştirilerilerine engel olurum mantığı ise seçilmiş hiçbir belediye başkanına yakışmadığı gibi sana da yakışmadı Sayın Beyazgül.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer Dodanlı
Replika Saat