Şanlıurfa'da Muhalefet Sınıfta Kaldı

Son günlerde ortaya atılan yolsuzluk iddiaları karşısında, Şanlıurfa'daki muhalefet partileri yolsuzluk iddiaları ile ilgili sınıfta kaldığını söyleyebilirim.

Eyyübiye Belediyesi eski Meclis üyesi Bilal Tekatlı'nın haftalardır gündeme getirdiği ve sosyal medya hesabından belgeler paylaştığı Birecik ve Suruç alt yapı ihalelerindeki 200 milyon liralık yolsuzluk iddiasına Şanlıurfa'daki muhalefet parti il başkanları bu olsuzluk iddialarına adeta fransız kaldı.Ancak HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan'ı ayrı tutuyorum.Özaslan Şanlıurfa'yı ilgilendiren hemen hemen tüm konularda açıklama yapıyor.Bu konularda yapıcı muhalefet anlayışıyla da Şanlıurfalıların takdirini topluyor.

İDDİALAR YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİL

Eski Ak Partili meclis üyesi Bilal Tekatlı'nın gündeme getirdiği iddialar yenilir yutulur cinsten değil.Ancak muhalefet bu konularda zahmet edip Bilal Tekatlı ile bile iletişime geçmemiş ve şehrin kaynaklarının heba edilmesine birilerinin cebine girmesine adeta sessiz kalmış ve Zahmet edip bir açıklama yapma gereği bile duymamışlar.Bu muhalefete can kurban ! Bu şehrin kaynakları heba edilirken sorma zahmetine girmeyenler yarın nasıl bu halktan oy isteyebilecek.Doğrusu merak ediyorum.

-200 milyon liralık yolsuzluk iddiası neden muhalefet tarafından görmezden geliniyor

İşte bu açıdan baktığımızda muhalefetin sınıfta kaldığını görmekteyim.Bilal Tekatlı'nın 200 milyon liralık yolsuzluk iddiası muhalefet tarafından neden görmezden geliniyor. Yanlış taktikler,yanlış pozisyon,yanlış stratejiler nedeniyle susacaksanız ne zaman konuşacaksınız ne zaman bu halkın özkaynaklarını heba edenlere yönelik bir eleştiri bir açıklama yapacaksınız doğrusu kamuoyu gibi bende merak ediyorum.

Ortada vahim bir durum var ve bu yolsuzluk iddiaları ile ilgili ilgili muhalefet partileri il başkanlarının yada yerel yönetimlerden sorumlu parti yöneticilerinin kamuoyuna açıklama yapmaması büyük bir vebaldir.Bu ciddiyetsizliği Şanlıurfa halkı önümüzdeki seçimlerde değerlendirecektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer Dodanlı
Replika Saat