Siyaseti bırakıp Şanlıurfa'yı düşünmeliyiz


Bize memleketin sorunlarını sorun eden siyasetçi,oda başkanı,STK'lar ve memleketin sorununu kendi sorunu olarak gören koltuk sahipleri lazım.

Göm başını kuma, kim kime dumduma! devrini kapatma devrini bırakıp memleketin çıkarı için bir araya gelerek sorunları hep birlikte çözüme kavuşturma zamanı..

Başını kuma gömenleri hemen herkes bilir, benden olmasın, benden duyulmasın diye açmaz ağzını, yumar gözünü, sonra benden duymuş olma babından iş işten geçtikten nice sonra anlatır şu şöyleydi, bu böyleydi diye! Zamanında bu konuları dile getirenleri de dinleyen olmaz!

Şanlıurfa'nın geri kalmasının en büyük nedeni maalesef bu memleket sayesinde koltuk sahibi olmuş siyasetçiler,Oda başkanları ve STK'lar olmuştur.Bugüne kadar her şey başını kuma gömenlerin lehine oldu!

Yaşadığımız dönemde öyle bir dönem! Ortalık toz duman! Siyaset denen alan bir hayli sisli ve puslu! Tamda başını kuma gömenlere göre bir hava! Aralara kaynayıp gitme havası! Göm başını kuma, kim kime dumduma! Bize ne memleketin sorunlarını sorun eden siyasetçi,oda başkanı,STK'lar ve memleketin sorununu kendi sorunu olarak gören koltuk sahipleri lazım.


Artık Şanlıurfa'da siyaseti bir kenara bırakıp sadece Şanlıurfa'yı düşünme zamanı geldi de geçti ...

Türkiye'nin 8'inci büyük kenti olan ve genç nüfusuyla Türkiye'de lider olan Şanlıurfa artık kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp, Kentin sivil toplum kuruluşları,Kentin oda başkanları ile siyasiler hep beraber oturup Şanlıurfa'ya ne yapılır diye düşünmemiz lazım.

Artık şu partili bu partili zihniyetini bırakıp, Şanlıurfa'yı ele almalıyız, bu doğrultuda gidersek çok yol alırız. Mesele Şanlıurfa olunca herkes taşın altına elini koymak mecburiyetinde. Taşın altına elimizi koyduktan sonra bir şeyler olacağına inanıyorum.


Birlik beraberlik, çok seslilik ve çok yönlü toplantılar demokrasinin gereği.

Memleket için siyaseti bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik ile bu şehire çok olumlu katkılar sağlayacağı inancındayım. Umarım önümüzdeki günlerde sivil toplum örgütleri irade ve birlikteliklerini gösterip siyasi iradeye damgasını vurur. Geçmişte bunları yapmadığımız için bu şehirde yığınla sorunlar oluştu.

Siyasilere artık bu il’in eksiklerini dile getirmemiz gerekiyor. Çünkü bu ilde yaşayan biziz. Hepimizin beklentisi budur. Bu memlekettin 14 milletvekili var.Milletvekilleri hem kendileriyle hem bizle hep kopukluk içerisinde hareket ettiler.Artık bunun ortadan kalkmasını istiyoruz.

Siyaseti, particiliği bir kenara bırakıp Şanlıurfa'nın sorunlarını nasıl çözeriz, ekonomisini nasıl kalkındırırız,turizmi nasıl geliştiririz, Eğitimi,işsizliği,mevsimlik tarım işçileri sorunlarını,çiftçinin DEDAŞ ile olan enerji sorunlarını nasıl çözeriz? GAP'ı nasıl bitiririz? Bunları ele almalıyız. Milletvekili sayımız 14 Şanlıurfa'nın bu kadar sorunlarının olması ve çözüm bulunmaması bizleri derinden üzüyor.

Devir, olduğundan fazla görünenlerin, kendini bir şekilde öne sürdürenlerin, anlattıranların, reklamlarını iyi yapanların ya da devir oyunu iyi oynayanların devri! Artık hep birlikte memleket üzerinde oyun oynayanların devrini bozma devridir.

Vesselam..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer Dodanlı
Replika Saat