Haliliye Belediyesi ilaçlama çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor(Ruha Haber Ajansı / RHA) Haliliye Belediyesi, sinek ve haşereyle mücadele çalışmalarını şehir merkezi ve kırsal mahallelerde gece gündüz devam ettiriyor.

32 merkez ve 137 kırsal mahallede çalışmalarını hummalı şekilde sürdüren Haliliye Belediyesi, ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı İlaçlama Birimi, gündüz ve gece olarak iki vardiya şeklinde sürdürdüğü çalışmalarla, haşere ve sinekten doğan rahatsızlıkların önüne geçmeye çalışıyor. Kırsal mahallelerde sürdürülen ilaçlama çalışmalarında ahır çevreleri, bahçe, okul ve kültür evleri ile evlerin depoları yoğun olarak ilaçlanıyor.

Ekipler; haşere ve sineklerin üreme, dinlenme ve yaşama alanları, yeşil alanlar ve kanallarda Sağlık Bakanlığınca haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmalarını yapıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi ekipleri, gruplar halinde periyodik olarak merkez ve kırsal mahallelerde haşere ve sineklere karşı etkin mücadelesini sürdürürken, ilaçlama yapılan bölgelerde mahalle muhtarlarına tutanak imzalatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir