Dışarıdan Urfa’ya gelenler evlerinde izolasyona alınacak!

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa Valiliği Şanlıurfa’ya dışarıdan gelen kişilerde herhangi bir semptom saptanmadığı takdirde evlerinde 144 gün boyunca izolasyona alınması kararını aldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgınına karşı  Şanlıurfa’da tedbirler üst safhaya çıkarıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 61 nolu kararına göre, Şanlıurfa’ya dışarıdan gelen kişilerde herhangi bir semptom saptanmadığı takdirde evlerinde 144 gün boyunca izolasyona alınması ve aile hekimleri tarafından izlenmesi kararını aldı.

Konuyla ilgili İl Hıfzıssıhha Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1. Sağlık Bakanlığından gelen 20.05.2020 tarihli yazı ve sözlü talimatlar doğrultusunda yurt dışından planlı uçuşlarla gelen ve geleceklere; yapılan değerlendirmede herhangi bir semptom belirlenemeyen kişilere onam formlarının imzalatılması ve kendi imkanları ile evlerine ulaşmaları ve kendi evlerinde 14 günlük izolasyonlarının sağlanması ve bu süre içinde aile hekimleri tarafından izlemlerinin yapılmasına karar verilmiştir.”

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?