Karakeçili'den DEDAŞ'a Tepki:Bloke Çiftçiye Darbedir

Çiftçilerin destekleme primlerine elektrik borçlarından dolayı bankada bloke konulduğu iddiaları sonrasında Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ömer Karakeçili RHA AJANS'a özel açıklama yaptı.

Karakeçili, DEDAŞ'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomik tedbirlere yönelik genelgesini takmadığını, bölge çiftçisini mağdur ettiğini yoksulluğa terk ettiğini söyledi.

DEDAŞ'ın çiftçinin desteklemelerine " elektrik borcu olduğu iddiasıyla" bloke koymasına bir tepki de Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ömer Karakeçili'den geldi.

Karakeçili yaptığı açıklamada, "Dünya'da ve Türkiye'de yaşanan Koronavirüsü salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aldığı ekonomik tedbirleri ve yayımladığı genelgelere rağmen DEDAŞ'ın (Dicle Elektrik A.Ş.) çiftçinin destekleme gelirine, el koyması adeta Çiftçiyi yoksulluğa ve Çiftçiyi bitirmeye yönelik bir darbe olduğunu söyledi."

" ÇİFTÇİ BİTERSE TÜRKİYE BİTER"

Karakeçili, Şanlıurfa'da binlerce çiftçinin destekleme gelirine DEDAŞ'ın blokesi var. Bu gasp kabul edilemez. Bizim çiftçilerimiz mali ekonomik durumu o kadar güçlü çiftçi aldığı desteklene parasını mazota, gübreye, ilaca ve esnafa borcunu veriyor. Yakında pamuk ekimi var, sulama başlayacak. Çiftlerimiz bu desteği alamazsa çiğiti ve edeceği mısır tohumunu hangi parayla alacak.DEDAŞ'ın bu blokeleri ürüne, çiftçiye,bölgeye ve dolayısıyla Türkiye'ye zarar verecek. Artık bundan vazgeçilmelidir. özel sermayelerin vatandaşları sömürmelerine artık dur demek gerekiyor.Öncelikle çiftçilerimizin üzerindeki blokelerin kaldırılmasını bekliyor, Şanlıurfa milletvekillerine ,hükümet ve yetkililere sesleniyorum.DEDAŞ'a bir çare bulunmasını istiyoruz."


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Viraşehirliler -Ceylanpınarlılar Vekil Özşavlı'dan memnun musunuz?