Şanlıurfa’dan Sınır Ötesine 3 TIR İnsani Yardım

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, Umut Kervanı Vakfı’nın destekleriyle zor şartlar altında yaşayan İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine 3 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, Umut Kervanı Vakfı’nın destekleriyle zor şartlar altında yaşayan İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine 3 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.


İnsani Yardım Platformu Lojistik Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan,''
Umut Kervanı 2’inci Bölge Koordinatörü Seyfettin Gündüz, İdlib’de zor şartlar altında yaşayan İdlib’deki ihtiyaç sahipleri için sıcak ekmek kampanyası başlattıklarını söyledi.
Şanlıurfa’dan İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine gönderilen 3 TIR insani yardım malzemesi gönderme programına katılan Gündüz, yardım kampanyası ile ilgili şunları söyledi: “Tüm dünyanın Coronavirus ile mücadele ettiği, herkesin can havline düştüğü bu dönemde İdlibli kardeşlerimizi unutmamız gerekiyor. Onlar bizim kardeşlerimizdirler. Onları bu zor günde unutmuyoruz. Bu cihetle Umut Kervanı olarak Ramazan Bayramı’na kadar her gün bin 160 aileye sıcak ekmek yardımında bulunacağız. Umudumuz odur ki hayırsever kardeşlerimizin katkısı artar, bu sayı günlük 2 bine kadar çıkar ve bu yardımlar daimi olur. Hayırsever kardeşlerimiz destek verirse bu yardımları Kurban Bayramı’na kadar devam ettiririz. Bunu unutmayın! Coronavirus’tan dolayı kendi can havlimize düştüğümüz bu dönemde İdlib’teki kardeşlerimiz soğuk havada, çadırlarda, zulüm altında, aç ve çıplak yaşıyorlar. Lütfen bu kardeşlerimizi unutmayalım. Belki de onların duasıyla Rabbimiz bize merhamet eder bizi bu Coronavirus’ten ümmet olarak kurtarır. Şimdiden katkısı olacak kardeşlerimizden Allah razı olsun diyoruz ve yardımlarının devamını bekliyoruz.”


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?