Soylu, Aksak için müfettiş isteyecek mi?

Belediye meclis oylarıyla belediye başkanlığına seçilen Feyyaz Soylu’nun önceki belediye başkanı Abdullah Aksak dönemi için müfettiş isteyip istemeyeceği merak konusu oldu.

( RHA AJANS/RHA) – Hatırlanacağı üzere Abdullah Aksak’ın mazbatası geçmişte işlediği bir suçtan aldığı ceza nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilmiş ve başkanlığı düşürülmüştü.

Aksak’ın başkanlığının düşürülmesinin ardından belediye meclisinde yapılan seçimde Ceylanpınar Belediyesi’nin yeni başkanı Feyyaz Soylu olmuştu. Soylu’nun başkanlık koltuğuna oturmasından sonra Aksak’ın 8 aylık belediye dönemi için müfettiş isteyip inceleme yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. İddiaya göre Abdullah Aksak döneminde 8 ile 12 milyon lira arasında paranın buhar olduğu konuşuluyor.

Bilindiği üzere Abdullah Aksak seçimden sonra ilk iş olarak önceki başkan Menderes Atilla dönemi için İçişleri Bakanlığı’ndan 10 müfettiş talep etmiş ve inceleme yapmıştı.

Ceylanpınarlı vatandaşlar ise Feyyaz Soylu’nun da 8 aylık Aksak dönemi için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep edip inceleme yapmasını istiyor.

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Vali Abdullah Erin, Kalsın mı Gitsin mi?