Vatandaş:"Dicle Elektrik Hizmeti Lütuf gibi Gösteremez"

Dicle elektrik Şanlıurfa'da yapımı süren Çevvik kuvvet kavşağındaki aydınlatma hizmetini vatandaşa bir lütuf muş gibi basına servis edince tepki çekti.

Dicle elektriğin, hizmet görevini üstlenmiş bir şirket olduğunu vurgulayan vatandaşlar böyle bir açıklamanın  şirketin kuruluş misyonu ne de vizyonu ile bağdaşmadığını ifade eden vatandaşlar, “Bilindiği üzere; Bakanlık, ülkemizin özelleştirme sürecinde, Dicle elektriğin de altında imzası olan sözleşmeler, Anayasa ve yasalarla tanımlanmış görev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür. Bu anlamda hizmet anlamında yükümlüdür.Bu yükümlülüğünü vatandaşa bir lütuf gibi göstermesi vatandaşın kafasıyla alay etmektir.” diye konuştu.

İŞTE O AÇIKLAMA

İşte Dicle elektrik kurumunun basına servis ettiği o tepki çeken o açıklaması:"Aydınlatma taleplerini en kısa sürede yanıtlamaya özen gösteren Dicle Elektrik, Şanlıurfa’da yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’ndaki aydınlatma çalışmasını tamamladı. Bu kavşağı da üzerinde barındıran Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunun bu kısmı için enerji şirketi bir milyon liralık aydınlatma yatırımı gerçekleştirecek.Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki diğer iller gibi Şanlıurfa’da da aydınlatma yatırımlarıyla şehrin çehresini değiştirmeyi sürdürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) hizmet kalitesi yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapan Dicle Elektrik, yapımı süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nda birinci etap aydınlatma yatırımını tamamladı. Toplam bir milyon liralık yatırım çerçevesinde kavşağa dikilen 55 aydınlatma direği arasına 2 bin metre alçak ve 11 bin metre orta gerilim kablosu döşedi. Direklere 110 adet armatür monte edilirken, şebekeyi beslemesi için ise 250 KVA’lık trafo tesis edildi. Aydınlatma şebekesinin 2’nci etabına ise yol yapım çalışmasına paralel olarak kısa sürede başlanacak.Bu arada Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen aydınlatma çalışması Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?