Akçakale’ye Gönül Köprüsü Harekatı başladı..

Akçakalenin Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi dışında hiçbir belediye ve sivil toplum kuruluşunun yüzünü Akçakaleye dönmediğini belirterek tüm Ulusa destek çağrısında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Barış Pınarı harekâtının merkezi konumunda bulunan Akçakalenin Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi dışında hiçbir belediye ve sivil toplum kuruluşunun yüzünü Akçakaleye dönmediğini belirterek tüm Ulusa destek çağrısında bulundu.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Barış Pınarı Harekatının hazırlandığı günden itibaren belediyenin tüm imkanlarıyla Askeri birliklerin hizmetinde olduğunu ve kısıtlı imkanlara rağmen harekatın ilk gününden beri tüm ekipleriyle dimdik ayakta olduklarını belirterek maalesef TİM dışında herhangi bir belediye veya sivil toplum kuruluşundan destek göremedik dedi.

Akçakaleye Gönül Harekatı Köprüsünü başlatan Yalçınkaya konu hakkında şu açıklamada bulundu : Akçakale Barış Pınarı Harekâtının başlangıç merkezi konumundadır. Yaklaşık 8 yıldır devam eden Suriye meselesinde ülkemize zorunlu göç etmek durumunda kalan 5 Milyona yakın mülteci kardeşimizin 3 milyonu Akçakaleden Yurdumuza giriş yapmıştır. Suriye sınırında Şanlı Bayrağımızı büyük bir onur ve gururla dalgalandıran Akçakaleliler Suriye meselesinde en büyük sıkıntıyı yaşamış en ızdıraplı çileyi çekmiştir. Akçakale Gümrük Kapısının 2015 yılından bu yana kapalı olması nedeniyle ticaret durmuş esnaflarımız siftahsız kepenk kapatmaya başlamıştır. Yaşanan bunca acıya rağmen Muhacire Ensar olan Akçakaleliler Suriyeli kardeşleriyle ekmeğini bölüşmüş onlara kol kanat germiştir. Bugün itibariyle Akçakalede 115 Bin Vatandaşımıza ilaveten 125 Bin Suriyeli mülteci ikamet etmektedir. Tek gayemiz Barış Pınarı Harekâtı sonrasında Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güven içerisinde evlerine dönmeleridir. Akçakale Belediyesi kısıtlı imkânları mütevazi personel ve iş makinalarıyla harekât hazırlıklarının başladığı ilk andan itibaren Askeri Birliklerimizin emrinde ve hizmetindedir. Ayrıca hain terör örgütünün roket ve havan topu saldırılarıyla can veren yaralanan tüm vatandaşlarımızın hizmetine koşulmuştur. İlçemizde konuşlu bulunan tüm Askeri Birliklerin temizlik hizmetleri kısıtlı imkânlarımızla sürdürülmektedir. Belediyemizin güvenli bir şekilde ilçe ve askeri birlik temizliğini yapabilmesi için acil olarak mini iş makinası yol süpürme makinası ekskavatör ve çöp konteynerleri gibi makine ve ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hakkı Baharın girişimi ve gayretleriyle Türkiye İhracatçılar Meclisinin İsmail Gülle başkanlığında Akçakaleye uzattığı yardım eli ve birkaç gönüllü kuruluşun mütevazi yardımları dışında ne yazık ki hiçbir Sivil Toplum Kuruluşu hiçbir Belediye Akçakaleye yüzünü döndürmediğini ifade eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Sınır boylarında boşaltılan mahallerimizin sakinleri barınma kamplarında bulunmaktadır. İnsani yardım kapsamında acil olarak gıda malzemeleri giyecek temizlik malzemeleri battaniye çocuk maması ve çocuk bezi ilaç gibi insani ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan tüm İş Alemine Barış Pınarı Harekatına destek olmaları çağrısında bulunmuştur. Bu kapsamda başta tüm Siyasi Partilerimiz  İl İlçe ve Büyükşehir Belediyelerimiz olmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonuna TÜSİADa MÜSİADa MİSİADa ASKONa Sanayici ve İşadamları Derneklerimize Hamiyetperver Hayırsever İnsanlarımıza ve NECİP TÜRK MİLLETİne açık çağrıda bulunuyoruz. Gelin Akçakaleye Gönül Köprüsü Harekatına sizler de katılın. Binlerce mağdur yardıma muhtaç Vatandaşımıza sahipsiz ve kimsesiz yavrularımıza sıcak ve şefkatli ellerinizi uzatın. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu çağrımız karşılıksız kalmayacak ve zor zamanlarda dünyada eşi benzeri görülmemiş dayanışma örneği gösteren NECİP TÜRK MİLLETİ Siyasi Partilerimiz Oda ve Derneklerimiz Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve Belediyelerimiz Akçakaleyle Gönül Köprüsü kuracaklardır. Haydi Bir daha.. Kurtuluş Savaşı Ruhuyla Sakarya Meydan Muharebesi İmanıyla Kore Savaşı kararlılığıyla Kıbrıs Barış Harekatı azmiyle Akçakaleye koşun.. Unutmayın binlerce Akçakaleli binlerce yavrumuz sizden gelecek şefkat elini dört gözle beklemektedir. şeklinde konuştu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?