Fakıbaba’dan Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilli Ahmet Eşref Fakıbaba Kadir gecesi dolasıyla bir mesaj yayımladı. Fakıbaba, yaptığı açıklamada,"Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Mevla’nın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an-ı Ke

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilli Ahmet Eşref Fakıbaba Kadir gecesi dolasıyla bir mesaj yayımladı.

Fakıbaba, yaptığı açıklamada,”Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Mevla’nın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an-ı Kerimin indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve ibadetlerin kabul olduğu mübarek gece Leyle-i Kadir gecesi… Kadrü kiymet bilme, Rabbimizin bize sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanıdır.

Peygamber Efendimiz “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir”. Peygamber Efendimiz yine bu gecede; “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle diyerek dua etmemizi tavsiye etmiştir. Rabbim bu mübarek gecenin hürmetine tutmuş olduğumuz Oruc’u, dua ve tevbelerimizi kabul buyursun. Mübarek Kadir gecesinin tüm İslam aleminin uyanışına, insanlığın barışı ve huzuruna vesile olmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

31 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?