Tabip odasından şiddete karşı tepki geldi

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfa Tabip Odası, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dahiliye Uzmanı Ebru Kılıç Güneş'in önceki gün bir hastası tarafından darbedilmesine yönelik basın açıklaması yapıldı. Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:"Dah

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfa Tabip Odası, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dahiliye Uzmanı Ebru Kılıç Güneş’in önceki gün bir hastası tarafından darbedilmesine yönelik basın açıklaması yapıldı.

Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:”Daha önceki dönemlerde de sunduğumuz gibi Ceza Muhakemeleri Kanunu’na, tutuklanmanın ertelenmemesi ve diğer kamu görevlilerine yapılan şiddete karşı verilen cezaların sağlık çalışanlarına yapılan şiddette de uygulanmasının eklenmesini talep ediyoruz. Bütün sağlık çalışanlarına ve kamuoyuna buradan çağrı yapıyoruz. Sağlıkta şiddete karşı hep beraber tepkimizi ortaya koymaya davet ediyoruz. Caydırıcı sağlıkta şiddet yasası talebimizi buradan tekrarlıyor ve takipçisi olacağımızı yetkili organlara bildiriyoruz. Artık yeter, hayati olan sağlık hizmetlerini sürdürebilmek için hayatımızdan oluyoruz.”

16 Aralık 2018 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA Ajans Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Urfa'da En Başarılı Belediye Başkanı Hangisi?