Şirket haberleri

ALTNY – Şirket payları 16 Mayıs'ta Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

ALTNY – Şirket payları 16 Mayıs'ta Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

AGROT – Şirket bağlı ortaklığı Ayazağa Depoculuk ve Lojistik'in %25 oranındaki payının 325 milyon TL bedelle satışı kapsamında Maş Kimya ile anlaşma sağlandığı açıklandı.

ANHYT – Ocak – Nisan döneminde prim üretimi %67 artışla 3,3 milyar TL’ye yükseldi.

DENGE – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 74,3 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 223,2 milyon TL’sinin ise banka kredilerinin kapatılmasına kullanılmasının planlandığı açıklandı.

DOAS – Şirketin ABERG Service ile SSH Distribütörlük Sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

DOBUR & KLGYO & RUBNS – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Haziran’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.

ENJSA – Enerjisa Araç Filo Hizmetleri unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlanarak tescil edildiği açıklandı.

EKGYO – Bakanlık ile şirket arasında imzalanan protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Hatay Antakya 9. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesinin yüklenici ile 4,6 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.

ELITE – Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Eşmekaya tarafından 10.000.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürme isteğinden vazgeçildiği açıklandı.

ENTRA – Şirketin İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere şirket kurmasına karar verildiği açıklandı.

EUKYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Haziran’a kadar tek fiyat işlem yasağı getirildi.

FZLGY – Şirket mülkiyetinde bulunan İstanbul Fatih’teki Otel Binasına ait iskanın alındığı açıklandı.

GARAN – Medyada yer alan BBVA’nın GARAN’ı satacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

GEREL – Şirket ile Petrofac Internatıonal arasında 589.000 dolarlık sipariş anlaşması imzalandığı açıklandı.

GEREL – Şirketin Codes Construction’dan 1,0 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

GRTRK – Şirketin halka arz izahnamesindeki FAVÖK taahhüdü kapsamında 2023 yılı finansallarındaki FAVÖK tutarının 400,7 milyon TL olması ile 386,7 milyon TL FAVÖK taahhüdün üzerinde FAVÖK gerçekleştiği açıklandı.

GRTRK – Şirketin unvan değişikliği ve holding statüsüne geçmesine karar verilmesi ile oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 77,8542 TL olarak belirlendiği açıklandı.

GENIL – Spınraza adlı SMA ilacının Türkiye’de şirket adına ruhsatlandırılması sonrasında SGK ile şirket arasında Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi imzalandığı, şirketin satışlarına 1,7 milyar TL katkı yapmasının beklendiği açıklandı.

ISMEN – Çorlu şubesinin açılmasına karar verildiği açıklandı.

KOCMT – Şirket payları 17 Mayıs'ta Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

KONTR – Şirketin Irak Elektrik Bakanlığı tarafından ihale edilen Trafo Merkezlerinin Rehabilitasyonu Projesi işi için vermiş olduğu 41,7 milyon dolarlık teklifin birinci sırada yer aldığı açıklandı.

KRONT – Sermaye artırımından elde edilen fonun 16,8 milyon TL’sinin Ar – Ge ve ürün geliştirme yatırımlarında, 9,7 milyon TL’sinin küresel kanal güçlendirme yatırımlarında, 12,6 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

KFEIN – İstanbul Bakırköy’e İstanbul İhtisas Serbest Bölge Şubesi’nin açılmasına karar verildiği açıklandı.

QNBFB – Yurt dışında 1 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

QNBFB – Yurt dışında 1.826 gün vadeli 500 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

PASEU – Halka arzdan elde edilen fonun 55,0 milyon TL’sinin demiryolu yatırımlarında, 98,4 milyon TL’sinin havayolu ve diğer yatırımlarda, 57,8 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

SRVGY – Şirket bağlı ortaklığı Oswe Real Estate Gmbh'nin pay sahibi olduğu Güney İstanbul ile Kuzey Marmara Gayrimenkul’ün Güney İstanbul çatısı altında birleşmesine karar verildiği açıklandı.

TSPOR – Şirket ile Asoy İnşaat arasında 1,1 milyon euroluk sponsorluk sözleşmesi izamaldnığı açıklandı.

TTKOM – Şirket ile The Export – Import Bank of China arasında 83 milyon euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşması imzalandığı açıklandı.

VESTL – Yurt dışında 1.826 gün vadeli 450 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

VKING – Rekabet Kurulu tarafından şirkete soruşturma açıldığı belirtildi.

YYLGD – Şirketin Eskişehir’deki GES’inin TEDAŞ tarafından geçici kabul sürecinin tamamlanarak, santralin devreye alındığı açıklandı.

YYAPI – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Haziran’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

Kaynak: İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

16 May 2024 - 08:50 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.