Piyasadan haberler

KRPLS… Şirket ile Türkiye'nin önde gelen plastik geri dönüşüm tesislerinden birine sahip, tehlikesiz atık toplama ve geri dönüşüm faaliyetlerini yürüten Şam Yapı A.Ş. ("CSR Plastik") firması arasında stratejik iş ortaklığına gidilmiş ve bu kapsamda bir anlaşma imzalanmıştır.

KRPLS… Şirket ile Türkiye'nin önde gelen plastik geri dönüşüm tesislerinden birine sahip, tehlikesiz atık toplama ve geri dönüşüm faaliyetlerini yürüten Şam Yapı A.Ş. ("CSR Plastik") firması arasında stratejik iş ortaklığına gidilmiş ve bu kapsamda bir anlaşma imzalanmıştır.

LMKDC… Şirket, ürün ve yapım hizmetlerinin tedarikinin finansmanı amacıyla, Sinoma Overseas Development Co. Ltd. ile 7.086.491,65 ABD doları tutarlı ve Çin Halk Cumhuriyeti merkezli bir kamu ihracat kredi kuruluşu (ECA) olan China Export & Credit Insurance Corporation destekli satıcı finansman modeli ile yapılandırılmış sözleşmeleri 29.04.2024 tarihinde imzalamıştır. Sözleşme uyarınca gerekli onay ve ön şartların yerine getirilmesini müteakiben toplam finansman bedeli şirket tarafından, geri ödemesiz dönem sonrası, 6 aylık dönemlerde 6 eşit taksit şeklinde ödenecektir.

ORGE… Şirketin, İstanbul ilinde inşası devam etmekte olan İstanbul Havalimanı MRO (Bakım-Onarım) Tesisleri Hangar A-B Projesi'nin Elektrik Tesisat İşlerinin yapımına yönelik olarak verdiği 3.900.000 USD+KDV ve 118.000.000 TL+KDV tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirket lehine sonuçlandığı İşveren Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından şirkete bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.

PGSUS… Şirketin 2024 yılı 1. çeyrek finansal sonuçlarının 8 Mayıs 2024, 2. çeyrek finansal sonuçlarının 12 Ağustos 2024, 3. çeyrek finansal sonuçlarının 11 Kasım 2024 tarihlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanması planlanmaktadır.

TUKAS… Niğde Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ("BORKOSB") içinde, şirkete tahsis edilen arsa üzerine dondurulmuş gıda üretim tesisi kurulmasına yönelik olarak devam eden yatırım için dondurulmuş patates hattı (makine ve ekipmanları) alımında kullanılmak üzere Hollanda Eximbank kaynaklı Akabank (AKA European Export and Trade Bank) ile 32.233.000,00 EUR kredi anlaşması imzalanmıştır. Kredi 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli olup faiz oranı Euribor + 2,75 şeklindedir.

UNLU… Şirket 29.04.2024 tarih ve 2024/07 sayılı kararı ile; Şirketin sermayesini temsil eden payların tamamına sahip olduğu Ünlü Portföy Yönetimi Anonim Şirketi'nin, kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 44.000.000,00-TL olan (Kırkdörtmilyon TürkLirası) çıkarılmış sermayesinin, 18.000.000,00-TL (OnsekizmilyonTürkLirası) nakden karşılanmak suretiyle 62.000.000,00- TL (AltmışikimilyonTürkLirası)'na çıkarılmasına ilişkin yapılacak sermaye artırımına yeni pay alma hakkının tamamının kullanılması suretiyle katılınmasına" karar verilmiştir.

VAKBN… Banka Yönetim Kurulunun Kararıyla, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yayınlanan "Bankalarda İyi Ücretlendirme Uygulamalarına İlişkin Rehber" kapsamında özellikli çalışanlara yapılacak değişken ödemelere ilişkin olarak 29 Nisan 2024 tarihinde 19,85 TL fiyattan toplam 58.794 adet Bankamız hisse senedi geri alımı yapılmıştır.

Kaynak: A1 Capital

Hibya Haber Ajansı

30 Nis 2024 - 08:50 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.