Piyasadan haberler

ASTOR… Şirket ile İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. arasında Türkiye'nin ve dünyanın sayılı büyük güç transformatörlerinden biri olan 675 MVA, 400/21kV transformatörü üretimi için 01.04.2024 tarihinde 5.300.000 USD (165.866.150 TL, TCMB satış kuru alınmıştır) tutarında sözleşme imzalanmıştır.

ASTOR… Şirket ile İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. arasında Türkiye'nin ve dünyanın sayılı büyük güç transformatörlerinden biri olan 675 MVA, 400/21kV transformatörü üretimi için 01.04.2024 tarihinde 5.300.000 USD (165.866.150 TL, TCMB satış kuru alınmıştır) tutarında sözleşme imzalanmıştır. Yapılan sözleşmenin 2023 yılı hasılata oranı % 0,98'dir.

DGNMO… Doğtaş markasının yurtiçinde Gaziantep İbrahimli, Balıkesir Akçay ve İstanbul Ispartakule lokasyonlarında toplamda 3 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. Kelebek markası yurtiçinde Kırklareli Merkez lokasyonunda 1 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. Kelebek Mutfak ve Banyo markası yurtiçinde Balıkesir Merkez, İstanbul Başakşehir ve Erzincan Merkez lokasyonlarında toplamda 3 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. Lova markamızın yurtiçinde İstanbul Ispartakule'de 1 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. Kelebek markası yurtdışında İngiltere'de ve Burkina Faso'da 2 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. Lova markası yurtdışında Moğalistan'da 1 adet mağaza açılışı gerçekleşmiştir. 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla satış noktası sayısı yurtiçinde 627, yurtdışında 108 olmak üzere toplam 735 satış noktasına ulaşmıştır.

GESAN… Şirket, FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş. ile, Kocaeli Gölcük Fabrikası Kaynak Atölye Binası Çatısına, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmış olup, taraflar arasında sözleşme imzalanmıştır.

KMPUR… Şirket bu yıl da faaliyet gösterdiğimiz Gebze OSB'de ‘En Çok Satış Yapan Firma' olurken, Türkiye'deki tüm OSB'ler içerisinde ilk 30 firma arasında yerini almıştır. Ayrıca Şirket Türkiye'deki tüm OSB'ler içerisinde ‘En Çok İhracat Yapan ilk 50 ve İhracatını En Çok Artıran ilk 100 Firma'dan biri olmuştur.

PASEU… Şirket, terminal işletmeciliği alanında faaliyet kapasitesini genişletmek amacıyla, İzmir ili, Aliağa ilçesinde bulunan TCDD Biçerova Yük Terminali'nde, konteyner elleçleme, depolama ve diğer tüm terminal hizmetlerini sunmak üzere 16.000 metrekarelik bir alan kiralaması gerçekleştirmiştir. Bölgenin üretim ve ihracat üssü olması, limanlara ve üretim tesislerine yakınlığı ve iş hacmine önemli ölçüde katkı sağlayabileceği gibi hususlar, terminalin stratejik konumunu ve potansiyelini ön plana çıkarmaktadır. Yeni terminalde faaliyetlerin genişletilmesiyle ilave iş hacminin oluşturulması ve verimlilik artışı sağlanması hedeflenmektedir.

PSGYO… Emlak Konut GYO A.Ş. ile %99 oranında hissedarı olduğu Pasifik-Merkez Adi Ortaklığı arasında imzalanmış olan, "Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" Sözleşmesi kapsamında, Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, İstasyon Mahallesi, 63865 Ada 2 Parselde Merkez Ankara Projesi'nin 04.04.2022 tarihinde alınmış olan yapı ruhsatlarında revizyona gidilmiştir. Yapılan revizyonlar neticesinde, 21.03.2024 tarihinde alınan Tadilat Yapı Ruhsatı ile projedeki konut sayısı 483 adet artarak 1.578 adetten 2.061 adete yükseltilmiş, 1.781 adet olan ticari ünite sayısı ise 535 azalarak 1.246 adet olacak şekilde revize edilmiştir.

SOKE… Merkezi Söke Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün 399 sicil numarasında kayıtlı bulunan Şirkete, Göstere Mahallesi, 123001 Sokak, Numara:81 Ilgın/Konya adresinde şube açılmasına, Unvanın Söke Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş. Konya Şubesi olmasına, Şubeyi temsilen şube müdürü olarak Söke Değirmencilik Ankara Fabrika İşletme Direktörü Sn. Bayram Ali Saraydaroğlu'nun münferiden temsil ve ilzama yetkili kılınmasına, Şubeye ayrıca sermaye ayrılmayarak sermayenin merkezden karşılanmasına karar verilmiştir.

VBTYZ… Şirket, VBT Yazılım A.Ş., Türkiye'de yerleşik bir havayolu firması ile "Capacity Backup Temini" konusunda anlaşmış ve sipariş almıştır. Sözleşmenin toplam bedeli 271.260 Amerikan Doları + KDV şeklindedir.

Kaynak A1 Capital

Hibya Haber Ajansı

03 Nis 2024 - 09:11 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.