Şirket haberleri

LMKDC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 14 – 15 – 16 Şubat’ta toplanacak.

LMKDC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 14 – 15 – 16 Şubat’ta toplanacak.
ADEL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
ADEL – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
AGHOL – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ASUZU – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ATATP – Şirket bağlı ortaklığı ATP GSYO’nun sermayesinin 25 milyon TL’den 60 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
AKFYE – Şirketin %100 bağlı ortaklığı İmbat Enerji ile Elin Yenilenebilir Enerji arasında 26 MW kurulu güce sahip hibrit GES yatırımına ilişkin Anahtar Teslim Mühendislik, Tedarik ve İnşaat işleri Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
ASGYO – Şirketin Gaziantep’teki 41.078 m2 arsasına yapılacak proje kapsamında  Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
BIMAS – Şirketin Viranşehir'de yapmayı planladığı GES projesi ile ilgili ÇED Olumlu kararı verildiği medyada yer aldı.
BINHO – Algoritma Donanım sermayesinin 200.000 TL’den 5 milyon TL’ye, Altay Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 7 milyon TL’den 30 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
BIGCH – Şirketin Streetfood by Numnum adıyla bir alt konsept oluşturduğu açıklandı.
BERA – Şirket bağlı ortaklığı Adaçal Endüstriyel Mineraller ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü arasında sönmemiş toz kireç satımına 29,4 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı açıklandı.
BMSTL – Şirket tarafından kapasite artırımı kararı kapsamında Nuh Tel Sanayi’nin Yalova’daki çelik tel üretim tesisinin kiralanması ve tesis içerisinde bulunan 5 ton/saat, yıllık 36.000 ton kapasiteli mevcut galvanizli çelik tel üretim hattının makine ve teçhizatlarının satın alınmasına ilişkin ön protokol imzalandığı açıklandı.
BORSK – Şirket payları 15 Şubat’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
CEMAS – Tuana Hayfavi tarafından 1.700.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
CWENE – Şirket ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterisi arasında, çatı tipi GES 3,3 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.
CONSE – Bahamalar Topluluğu Hükümeti Enerji ve Ulaştırma Bakanlığı ile Bahamas Power and Light Company tarafından ilan edilen temiz ve yenilenebilir kaynaklarla ve mikro – şebeke yapısı çerçevesinde karşılanması amacıyla açılan santral kurulumu ve enerji üretimi işi ihalesine teklif verildiği açıklandı.
DERHL – Tuana Hayfavi tarafından 500.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
FORMT – Tuana Hayfavi tarafından 2.250.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
GARFA – 112 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GSDHO – GSD Faktoring’in %3,2’sinin 26,0 milyon TL’ye alındığı açıklandı.
HKTM – Horızon-Wıdera-2023-Access-02-01 çağrısına yönelik proje ortağı olarak proje başvurusunda bulunan şirketin Twinning Iztech’in Robotics Manufacturing Systems, Twın-It-Romans akronimli projesinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazandığı, almaya hak kazandığı bütçe toplamının 125.000 euro olduğu açıklandı.
ISCTR – Yurt dışında 367 gün vadeli 50 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.
KAYSE – Şeker üretiminde hammadde olarak kullanılan pancarın, üretimini gerçekleştiren çiftçilere ürettiği pancar bedelinin toplam 7,6 milyar TL olduğu, 3,2 milyar TL2lik ödemenin yapıldığı kalan ödemenin 13 – 16 Şubat arasında yapılacağı açıklandı.
KAREL – Yangın sonrasında hasar restorasyonu ile ilgili çalışmaların tamamlandığı, elektronik kart üretim iş kolunun kalan bölümlerinin de üretime kademeli olarak başladığı açıklandı.
KNFRT – Duran varlık satışı sonrasında oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 10,1651 TL olduğu, önemli nitelikte işlemin gündemde yer aldığı genel kurul tarihinin 12 Mart olduğu açıklandı.
MARBL – Şirketin Amerika'daki bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. Rosslyn Virginia’nın bir otel ile 277.296 dolarlık mermer tedarik anlaşması yaptığı açıklandı.
OSTIM – Tuana Hayfavi tarafından 400.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
PATEK – Şirket payları 13 Şubat'ta Borsa'da işlem göremeye başlayacak.
SMRTG – Şirket iştiraki Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama ile yurt içinde bir müşteri arasında 10,0 milyon dolar tutarında Güneş Paneli Satış Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
SDTTR – HAB Tesisi yatırımları kapsamında alınan yatırım teşvik tutarının 32,6 milyon TL’den 96,5 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
TRILC – Şirket ile Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ulusal Yatırım Ajansı arasında serum üretimi konusunda İşbirliği Anlaşması imzalandığı açıklandı.
TRILC – Haziran 2023 yılında duyurulan tahvil ihraç başvurusunun geri çekildiği açıklandı.
TSKB – Yurt dışında 500 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
TKNSA – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

13 Şub 2024 - 09:20 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.