Şirket haberleri

ALFAS – Şirketin yurt içinde bir müşterisi ile 11 milyon dolarlık güneş paneli satışına ilişkin sözleşme imzaladığı açıklandı.

ALFAS – Şirketin yurt içinde bir müşterisi ile 11 milyon dolarlık güneş paneli satışına ilişkin sözleşme imzaladığı açıklandı.

AYGAZ – Şirketin 2023 yılı revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

2023 Beklentileri

 

Önceki

 

Revize

 

Satış Tonajı

 

Tüplügaz

 

245.000 - 255.000 ton

 

245.000 - 255.000 ton

 

Otogaz

 

750.000 - 780.000 ton

 

760.000 - 790.000 ton

 

Pazar Payı

 

Tüplügaz

 

%41 - 43

 

%41 - 43

 

Otogaz

 

%22 - 23

 

%21,50 – 22,50

 

 

 

AYDEM – Serdar Marangoz’un Genel Müdür olarak atandığı açıklandı.

BORLS & DYOBY & INGRM & KGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

BRKVY – İstanbul’da 3.201 m2’lik arsa ile üzerindeki binanın 150,6 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.

CVKMD – Şirket bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında bir şirket ile 1,9 milyon dolarlık sözleşme imzaladığı açıklandı.

GENIL – Şirketişn %12,4 oranında pay sahibi olduğu Neo Auvra’ye 1 milyon dolara karşılık gelecek şekilde TL cinsinden paya dönüştürülebilir nitelikte borç verme kararı aldığı açıklandı.

GENIL – Sanovel İlaç ile ek protokol imzalanması imzalandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket projelerinden Batıyakası projesi kapsamında 1 Parsel Cami İnşaatı ile Camiye Ait Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşlerinin Kısmi Geçici Kabul Tutanağı’nın onaylandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık tarafından arasında imzalanan Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Adıyaman Besni Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi’nin 490 milyon TL bedelli sözleşmesinin yüklenici LEDA Yapı ile imzalandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık tarafından arasında imzalanan Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Adıyaman Kahta Salkımbağı Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi’nin 462 milyon TL bedelli sözleşmesinin yüklenici Föy İnşaat ile imzalandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık tarafından arasında imzalanan Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Adıyaman Gölbaşı Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi’nin 690,1 milyon TL bedelli sözleşmesinin yüklenici Turgut Müteahhit ile imzalandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık tarafından arasında imzalanan Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Adıyaman İndere 2. Etap Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi'nin 1,6 milyar TL bedelli sözleşmesinin yüklenici HNE İnşaat ile imzalandığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık tarafından arasında imzalanan Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Adıyaman İndere 1. Etap Genel Altyapı, Sanat Yapıları ve Yol İnşaatı İşi'nin 1,2 milyar TL bedelli sözleşmesinin yüklenici İnkosa İnşaat ile imzalandığı açıklandı.

EREGL – Yeni 2. Yüksek Fırın Yatırımının tamamlanarak fırının 29 Ekim’de devreye alınacağı açıklandı.

ENJSA – 450 gün vadeli 2 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.

EUREN – Güneş Enerjisi Camları yatırımı kapsamında 1,0 milyar TL tutarlı Bölgesel teşvik belgesinin alınmasından sonra % 25 oranında daha fazla teşvik içeren Stratejik Teşvik Belgesi başvurusunun olumlu karşılandığı açıklandı.

GSDHO & GSDDE – Şirketlerin pay sahibi olduğu GSD Faktoring’in sermayesinin 55 milyon TL’den 400 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

ISDMR – Deprem nedeniyle, şirketin sigorta kapsamında tahsil edilecek hasar tazminatına ilişkin 100 milyon doları tutarındaki avans bedelinin tahsil edilmesine yönelik anlaşma sağlandığı açıklandı.

KTSKR – Şirketin 2023 üretim dönemi için toplam 24,8 milyon TL nakdi avans kullandığı açıklandı.

LIDFA – 128 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

MOBTL – Medyada yer alan şirket ve bağlı ortaklıklarının bir telefon markasının fabrikasını ve satış/dağıtım kanallarını satın almasının söz konusu olmadığı açıklandı.

MRSHL – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

OZKGY – Hayat City Mahmutbey konut projesi için Yapı Ruhsatı’nın alındığı açıklandı.

OSTIM – Ostim Teknik Üniversitesi'nde okuyan, uygun proje, fikir ve profile sahip olan öğrencilerin yararlanması amacıyla Şirket bünyesinde Özel Kuluçka Merkezi kurulmasına karar verildiği açıklandı.

PEKGY – Atilla Uzunömeroğlu tarafından 461.211 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

PEKGY – Feridun Çavuşer tarafından 308.554 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

PEKGY – Necmi Kaan Çavuşer tarafından 364.691 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

PEKGY – Oğuz Erel tarafından 329.489 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

SMRTG – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Hollanda'da kurulu Smart Global Enterprises & Trading BV’in sermayesinin 50.000 eurodan 1 milyon euroya çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

TUPRS – Şirketin 2023 yılı revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

2023 Beklentileri

 

Önceki

 

Revize

 

Net Tüpraş Rafineri Marjı

 

10 – 11 $/v

 

11 – 12 $/v

 

Kapasite kullanım

 

%85-90

 

%85-90

 

Üretim

 

~24-25 milyon ton

 

~24-25 milyon ton

 

Toplam Satış

 

~29-30 milyon ton

 

~29-30 milyon ton

 

Toplam yatırımlar

 

~350 Milyon $

 

~350 Milyon $

 

 

 

TABGD – Şirket payları 26 Ekim'de Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

TNZTP – Şirket bağlı ortaklığı Moodege Yatırım’ın unvanının Tınaztepe Balçova olarak değiştirildiği açıklandı.

VRGYO – Şirket payları 27 Ekim'de Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

26 Eki 2023 - 08:51 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.Anket AK PARTİ CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?
Tüm anketler