Şirket haberleri

THYAO – AerCap firmasından 2024 ve 2026 yılları arasında teslim alınmak üzere 28 adet uçağın 144 ay süre ile kiralanmasına ve firmanın filosunda kiralık olarak bulunan 6 adet A330-200 uçağının kiralama sürelerinin uzatılmasına karar verildiği açıklandı.

ASTOR – Şirketin yurt dışında bir firma ile 1,6 milyon euroluk Güç Transformatörü Satış Sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

ASTOR – Türkiye Elektrik İletim tarafından açılan 104 adet Güç Transformatörü ihalesinde 64 adet iş kalemine verilen 1,6 milyar TL’lik teklifin en iyi teklif olduğunun açıklanması sonrasında, ihalenin kesinleştiğinin açıklanması sonrasında sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

AVHOL – Seçkin Yakar tarafından 166.500 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

BOBET – İbrahim Ethem İçten tarafından 75.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

BMSTL – Ali Zontur ve Mustafa Zontur’un pay devirlerinin tamamlandığı ve zorunlu pay alım teklifinde bulunulacağı açıklandı.

BRKVY & CMBTN – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Kasım’a kadar brüt taraş tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 23 Kasım’a kadar uzatıldı.

BSOKE – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

CWENE – Eskişehir’e 3.900 kWe kurulu gücünde GES yatırımının uygun bulunduğu ve çağrı mektubu alındığı, santralin uygun ticari ve kanuni şartların oluşması durumunda 3. kişilere satışının planlandığı açıklandı.

DARDL – 3 miyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

DENGE – Şirket bağlı ortaklığı Fer Yapı’nın kısmi bölünme ile eş zamanlı sermaye azaltım ve artırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

DMSAS – İbrahim Ethem İçten tarafından 60.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

EUPWR – Şirketin yurt içinde bir şirketten 1,9 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

GESAN – Şirketin Toroslar Elektrik tarafından gerçekleştirilen Havalı Hücre&Köşk Çerçeve Alt Alımı İşi ihalesinde 2,3 milyon dolar ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

GRSEL & ONCSM – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

HUNER & KARYE – Sayaçlarda bakım onarım çalışmalarının başladığı açıklandı.

HEKTS – Hektas Asia’nın sermayesinin yükseltilme işlemnini tamamlandığı ve işlemin tescil edildiği açıklandı.

KUYAS – Şirketin %50 ortak olduğu ABD’de Kuyas Alterra GP ve Kuyaş Alterra LP unvanlı şirketlerin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

ISBIR – İbrahim Ethem İçten tarafından 958.290 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

INFO – BRLSM ile Likidite Sağlayıcılık faaliyetlerinin sona erdiği açıklandı.

KCAER – 249,0 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi’nin onaylandığı açıklandı.

KLKIM – Şirketin 2023 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

2023 Yılı Beklentileri

 

Önceki

 

Revize

 

Net Satışlar (TL)

 

%65 - 75

 

%70 - 80

 

Türkiye (ton)

 

Orta Tek Haneli Büyüme

 

~%15

 

Uluslararası (ton)

 

~%10

 

~%10

 

FAVÖK Marjı

 

%20-25

 

%20-25

 

Yatırımlar

 

400 - 500 Milyon TL

 

400 - 500 Milyon TL

 

İşletme Sermayesi / Net Satışları

 

~%10

 

~%10

 

 

 

KRDMD – Tarık Altınışık tarafından 47.500 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

PEGYO – GYO statüsünden çıkmak için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

PNSLN – Şirketin bir firmadan 0,30 milyon dolarlık sandviç panel siparişi aldığı açıklandı.

SAHOL – Şirketin %60 ve CIMSA’nın %40 pay sahibi olduğu SBS'nin %10,1’una karşılık gelen payların CIMSA’ya devredilmesine karar verildiği açıklandı.

SISE – Şirketin iştiraki Şişecam Investment B.V. ile ICRON arasında bir Sermaye Artırımına İştirak Yolu ile Pay Alım Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

TEZOL – Mersin 2.OSB sınırları içerisinde yer alan fabrikanın yanına yapılan yeni kağıt fabrikasının 30 gün içinde üretime geçirilmesinin hedeflendiği açıklandı.

TABGD – Şirket payları 26 Ekim'de Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

THYAO – AerCap firmasından 2024 ve 2026 yılları arasında teslim alınmak üzere 28 adet uçağın 144 ay süre ile kiralanmasına ve firmanın filosunda kiralık olarak bulunan 6 adet A330-200 uçağının kiralama sürelerinin uzatılmasına karar verildiği açıklandı.

VAKBN – Rekabet Kurulu tarafından verilen idari para cezasının iptal edildiği açıklandı.

YYAPI – Yeşil Global Enerji’nin halka arzına ilişkin çalışmalara başlanıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

24 Eki 2023 - 08:41 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.Anket AK PARTİ CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?
Tüm anketler