Fintech Girişimi Piapiri’ye birinci yaşında Altın Pusula ödülü

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co tarafından geçtiğimiz yıl ekim ayında hayata geçirilen fintech girişimi Piapiri, birinci yaşını Altın Pusula ödülüyle taçlandırdı. Piapiri, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 21’incisi düzenlenen ve Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü.

 Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 21. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 18 Ekim akşamı gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Halkla ilişkiler alanında Türkiye'nin en prestijli ödülü sayılan ve iletişim sektörünün en başarılı proje ve markalarının ödüllendirildiği törende, geçtiğimiz yıl ÜNLÜ & Co tarafından hayata geçirilen fintech girişimi Piapiri, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü. ÜNLÜ & Co’nun dijitalleşme ve tabana yayılma stratejisi çerçevesinde geliştirdiği Piapiri, birinci yıl dönümünü kazandığı bu önemli ödül ile taçlandırdı.

“İnsan kaynağımızdan aldığımız güç ile önemli katkılar sunuyoruz”

Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim & Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, “Alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerden biri olan Altın Pusula Ödül Töreni’nde, bizim için son derece değerli olan Fintech girişimimiz Piapiri ile Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödül kazandığımız için çok mutluyuz. Yetkin insan kaynağımızdan aldığımız güç ile Türkiye’de finans piyasalarının gelişmesi yönünde önemli katkılar sunuyoruz. 30 yıla yaklaşan tecrübemiz ve sektördeki öncü konumumuz ile hayata geçirdiğimiz fintech girişimimiz Piapiri’yi yatırımcılarımıza sunduğumuz günden bu yana geçen 1 yıllık süreçte, yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla yatırımcıları Piapiri’yle en etkin şekilde buluşturmaya gayret ettik.  Gerek kullanıcılarımıza fayda sağlamak adına Piapiri’ye eklediğimiz özellikler, gerek doğru mecrada doğru mesajı verme yönündeki çalışmalarımızın meyvesini Altın Pusula ile almış olmak, bizim için bir gurur kaynağı. Bu vesile ile bu başarının mimarı olan tüm çalışma arkadaşlarıma, paydaşlarımıza ve bizi her zaman destekleyen yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Superapp” haline getirmeyi hedefliyoruz”

Piapiri’nin henüz 1 yaşını doldurmuş, yeni bir girişim olmasına rağmen bu prestijli ödüle layık görülmesinin önemine dikkat çeken ÜNLÜ Menkul Genel Müdürü Gamze Akgüney, “1 yıl önce lansmanını yaptığımız fintech girişimimiz Piapiri’yi dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde hayata geçirdik. Piapiri ile hedefimiz yatırımcılar için kullanımı kolay, kişiselleştirilebilen, kullanıcı deneyimini önceliklendiren ve yatırımcıları donanımlı hale getiren bir platform yaratmak oldu. Piapiri’nin hayata geçmesini takip eden süreçte de hem kendi vizyonumuz, hem de müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda geliştirmeler yapmaya devam ettik ve ediyoruz. Piapiri’de öncelikli amacımız Türkiye sermaye piyasalarındaki yatırım ürünlerini eksiksiz sunacak bir yapı haline getirmek; bir adım sonrasında ise sadece yatırım ürünlerini değil, tüm finansal çözüm ve ürünleri barındıracak finansal “superapp” haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu ödülün alınmasında emeği geçen ve ulaşmak istediğimiz yatırımcılarımızla temas noktalarını zenginleştiren çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Piapiri hakkında:

Dijital bir yatırım ekosistemi sunan Piapiri, yatırım sepetleri, robotik alım-satım sinyalleri, fon sepetleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile özel bir yatırım danışmanına dönüşüyor.

ÜNLÜ & Co analistlerinin özenli çalışmalar ile AL önerisi verdiği ve o dönem en beğendikleri hisse senetlerinden oluşan Model Portföy’ün de yer aldığı Piapiri; Hisse Senedi, VİOP, Varant, Yatırım Fonu, Kur/Parite ve Kripto Para verilerini tek ekranda anlık fiyatlarıyla ücretsiz bir şekilde sunuyor.

Müşteri olmak için herhangi bir hesap açılış ücreti ya da hesap işletim ücreti talep etmeyen Piapiri'de, “Hesap oluştur” adımından görüntülü görüşme ya da kuryeli model ile hesap açılışı tamamlanabiliyor. Üstelik Piapiri’de yatırım hesabı açan herkes, üç bölümden oluşan teknik analiz eğitimine ücretsiz erişebiliyor. Teknik analiz eğitimi sayesinde yatırımcılar, işlem yapılacak enstrümanları tanıma ve finansal okuryazarlıklarını artırma konusunda önemli bir fırsat yakalıyorlar.

Detaylı bilgiye www.piapiri.com adresinden ulaşmak mümkün.

ÜNLÜ & Co Hakkında 

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği 129 başarılı işlem ve 18 milyar ABD doları toplam işlem boyutu ile Türkiye’nin lider birleşme ve satın alma danışmanı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca, 2010’dan bugüne 30 mn USD’nin üzerinde değere sahip işlemlerde; gerçekleşen toplam işlem adedi, toplam sınır ötesi işlem adedi, toplam özel fon işlem adedi sıralamalarında da lider konumda. (Kaynak: Mergermarket)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2010-2022 yılı arasındaki halka arzlar, ikincil halka arzlar ve hızlandırılmış talep toplama (accelerated book building) işlemlerini içeren sermaye piyasası işlemlerinde, özelleştirmeler hariç yüzde 22 pazar payı, 32 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem tutarı ile tüm finans kurumları içinde ikinci sırada yer alıyor. (Kaynak: Bloomberg)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2013 yılından bu yana toplam 31 adet borçlanma aracı ihracı ile toplamda 2,2 milyar TL’nin üzerinde bir hacim oluşturdu. (Kaynak: Borsa İstanbul)

Türkiye’nin lider tahsili gecikmiş alacak yönetimi şirketlerinden biri olan İstanbul Varlık, toplam 419 milyon TL’lik yatırım ile 4,4 milyar TL anapara büyüklüğünde portföye sahip.

ÜNLÜ & Co ayrıca, ÜNLÜ Menkul Değerler çatısı altında faaliyet gösteren DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor. DAHA faaliyetleri kapsamında yönetilen varlıkların tutarı Haziran 2023 itibarıyla 15,3 milyar TL seviyesinde. Varlık Yönetim hizmetlerinde ise, 280’den fazla çalışanıyla Fon ve Portföy Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar ve Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. Varlık Yönetimi grubu altında yönetilen varlık tutarı ise 8 milyar TL’ye ulaştı.

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara, İzmir ve Antalya’da şubeleri, New York ve Londra’da ise iştirakleri bulunuyor.

www.unluco.com

www.unlumenkul.com

www.piapiri.com

Ödüllerimizden

 • 21. Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri- Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri Ödülü-Piapiri
 • Euromoney
  • Market Leaders 2022- Investment Banking/ Yatırım Bankacılığı-Türkiye Pazar Lideri
  • Awards for Excellence 2016 / 2019 - Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası
  • Awards for Excellence 2015 - Yılın En İyi Birleşme ve Satın Alma Danışmanı
 • EMEA Finance
  • Europe Banking Awards 2022-Europe “Corporate Social Responsibility”, “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, “Best Debt House-Turkey” Ödülleri
  • Achievement Awards 2022- Best M&A House-CEE Ödülü
  • Europe Banking Awards 2021 – “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, CEE/ CIS Bölgeleri “Financial Inclusion” Ödülleri
  • Europe Banking Awards 2020 - Türkiye’nin En İyi Birleşme & Satın Alma Şirketi Ödülü
 • Mergermarket
  • Avrupa M&A Ödülleri- Türkiye’de Yılın Birleşme ve Satın Alma Finansal Danışmanı
 • BV Awards
  • 2022, 2021, 2020 – “Best Invesment Research Team-Turkey/ Türkiye- En İyi Araştırma Ekibi”
 • 12th & 13th M&A Atlas Awards- Yılın Küresel Birleşme & Satınalma İşlemi- Gelişmekte Olan Ülkeler Yılın Yatırım Bankası
 • TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri
  • Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2020
  • Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2019
  • Toplumsal Değer Projesi (ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi) -2019
 • Altın Lider Ödülleri-2022- En Beğenilen 50 CEO, En Beğenilen 50 CHRO Ödülleri
 • Globee Business Awards- Best Use of YouTube/ ÜNLÜ The Club- Gold Globee Ödülü
 • Stevie International Business Awards 2022- Financial & Market Data Information Solution/ ÜNLÜ The Club- Gold Stevie Ödülü
 • 21. Capital En Beğenilen Şirketler Araştırması- En Beğenilen Aracı Kurum- Birincilik Ödülü
 • Globee- 2021 Business Excellence Awards- Öğrenme Yönetimi Çözümleri Kategorisi- Altın Ödül
 • Stevie Awards for Great Employers (SAGE) 2021- Öğrenme Teknolojleri Uygulamaları Kategorisi- Gümüş Ödül
 • Bonds & Loans 2021- Yılın Yerel Para Birimi Tahvil İhracı- Pegasus Havayolları A.Ş.
 • ARC Awards 2021 – İç Tasarım Gold Ödül / Geleneksel Faaliyet Raporu Silver Ödül / Yönetim Kurulu Başkanı Metni Silver Ödül
 • ACQ5 Global Awards 2020 - Türkiye – Yılın Yatırım Bankası
 • Bonds & Loans 2020 - Yılın Proje Finansmanı Finalisti - Unifree Duty Free Anonim Şirketi Üçüncü Havalimanı Projesi / Yılın Yapılandırılmış Tahvil İhracı Runner-Up - ÜNLÜ Menkul Hasat Varlık Finansman Fonu/ Tarfin Tarım A.Ş.

Sardis Awards - Pozitif Sosyal Etki - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği / ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi / Gümüş Sardis 

Hibya Haber Ajansı

23 Eki 2023 - 16:06 İstanbul- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.Anket AK PARTİ CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?
Tüm anketler