Piyasadan haberler

EKGYO…Muğla Bodrum Ortakent Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin PazarlıkAçık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu 03.11.2022 Perşembe günü saat:14:30'da yapılacaktır....

TURGG…Şirketin 08.08.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Şirketin Kartal'da yer alan arazisi üstünde bulunan ve halen kiracıların ikamet ettiği 2 adet kargir apartmana ilişkin olarak olası bir depremde meydana gelebilecek zararlardan korunulması amacıyla söz konusu taşınmazların depreme dayanıklığının tespitine karar verilmiş ve riskli bina tespiti yapılması için Kartal Belediyesi nezdinde başvuru yapılmıştı. T.C. Kartal Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü'nün 27.10.2022 tarihinde Şirketimize tebliğ edilen 11.10.2022 ve 14.10.2022 tarihli yazıları ile Kartal Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün 10.10.2022 tarihli talebi üzerine T.C. Kartal Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü tarafından Şirketimizin İstanbul İli, Kartal İlçesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Meşeli Ayazma Mevkii, 2370 ada 727 ve 763 parsel sayılı arazilerinde yer alan, her biri zemin + 2 normal kat olmak üzere üç katlı, 2 adet kargir apartman üzerine, "6306 Sayılı Kanun Gereğince Riskli Yapı Belirtmesi Tesisi" konulduğu bildirilmiştir. Söz konusu yazıda 15 günlük itiraz süresi bulunduğu, süresinde itiraz edilmediğinde idare tarafından 60 günden az olmamak üzere belirlenecek olan süre içinde yapıların yıktırılması gerektiği bildirilmiştir. Şirketin riskli yapı tespitine karşı itirazda bulunmayacak olup, süresinde söz konusu riskli binalar yıktırılacaktır. Binaların yıkılacak olması Şirketin finansal tabloları üzerinde önemli bir etki yaratmayacaktır.

EKGYO…Muğla Bodrum Ortakent Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık- Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu 03.11.2022 Perşembe günü saat:14:30'da yapılacaktır.

SEGYO…Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, 27.10.2022 (bugün) tarihli toplantısında; 1.Şirketin İstanbul İli Emniyet Evleri Mah. Akarsu Cad. Promesa Sit. D Kapısı Apt. No 3 Kağıthane adresinde bulunan Şeker Kule'de sahip olduğu bölümlerde; gayrimenkulün bulunduğu bölge de artan lüks konut ihtiyacı ve bu yönde mevzuatta meydana gelen değişimler de dikkate alınarak söz konusu bölümlerin gelir arttırıcı nitelikte değerlendirilmesi amacıyla, fonksiyon değişikliğine gidilmesine, 2. Bu kapsamda Şeker Kule'de sahip olunan bölümlerin "Ticari" nitelikten "Ticari+Konut" şekline dönüştürülmesine, 3. Fonksiyon değişikliğine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kağıthane Belediyesi'ne gerekli başvuruların yapılmasına, oy birliği ile karar vermiştir.

FRIGO…2023 yılında yurt dışına sevk edilmek üzere 1.885.824 Euro tutarında ilave satış kontratı imzalanmıştır, Bu kontrat ile birlikte 2023 yılında yurt dışına sevk edilecek kontrat tutarımız 5.019.264 Euro'ya ulaşmıştır

YEOTK…Şirketin ile bir müşterisi arasında bugün (27.10.2022), çatı üzeri güneş enerjisi santrali (GES) kurulması kapsamında sözleşme imzalanmıştır. Tüm mühendislik, projelendirme, elektrik ve mekanik işler tarafımızdan anahtar teslim yapılacaktır. Sözleşme bedeli 950.000 USD'dir.

YAYLA…Şirkete ait, Hisarcık Tekir Yaylası Küme Evleri No.122 Melikgazi/KAYSERİ, Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi'nde bulunan, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'Butik Otel' statüsü almış, 2015-2016 kış turizmi sezonundan bu güne hizmet vermekte olan, Magna Pivot isimli tesisimiz toplam 38 odadan müteşekkildir. Bundan böyle bahse konu tesisin 38 adet odasından, 24 adedinin konaklama haklarının, devre tatil düzeni çerçevesinde yeniden tanımlanarak, 3 YIL (ÜÇ YIL) için satılması hususu görüşülmüş ve bu faaliyetin gerçekleştirilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir. Toplam oda sayısı : 38 adet - Devre tatil oda sayısı : 24 adet - Her bir devre süresi : 1 hafta / sezon - Toplam hafta sayısı : 10 hafta / sezon - Toplam devre sayısı : 240 adet - Her bir sözleşme süresi : 3 YIL

CONSE… 03.08.2022 tarihli özel durum açıklamamız ile, %100 bağlı ortaklığımız Mavibayrak Doğu Enerji Üretim A.Ş.'nin ("Mavibayrak Doğu") sahip olduğu elektrik üretim lisansının, tesis türü "birleşik yenilenebilir elektrik üretim tesisi", kaynak türü "biyokütle/güneş" ve yardımcı kaynak olan güneşe dayalı kurulu gücü "1,8MW" olacak şekilde tadil edildiği ve böylece ilgili santralde toplam kurulu gücün 14,4MWm/12,0MWe'ye ulaştığı açıklanmıştır. En son 06.10.2022 tarihli özel durum açıklamamız ile de söz konusu biyokütle tesisinde kurulacak yardımcı kaynak güneş enerjisi santralinin inşaatına yönelik olarak yüklenici bir firma ile imzalanan sözleşme duyurulmuştur. İlgili lisans tadilimiz sonrası, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun ("EPDK"), birden çok kaynaklı tesislerde, yardımcı kaynak kurulu gücüne ait üst sınırın, ana kaynak kurulu gücünün %15'inden %100'üne yükseltilmesine ilişkin düzenlemesi dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda ve Mavibayrak Doğu'nun enerji santralinin operasyonel verimliliğinin artırılması için halihazırda 1,8 MW kurulu gücündeki yardımcı kaynak kurulu gücünün 9,9 MW'a yükseltilmesi amacıyla EPDK'ya 27.10.2022 tarihinde lisans tadil başvurusu yapılmıştır.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

28 Eki 2022 - 08:22 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.Replika Saat