Piyasadan haberler

TTKOM…Grup şirketimiz TTG Finansal Teknolojiler A.Ş.'ye bağlı olarak, sermayesi 50 milyon 500 bin TL olan tüketici finansman şirketinin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup ticaret siciline tescili gerçekleşmiştir....

IMASM…22.09.2022 tarihinde Şirketimizle Asya kıtasında mukim bir müşterimiz arasında 500 ton/gün kapasiteli un değirmeni tesisi kurulum ve devreye alınması sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmenin toplam bedeli 2.750.000 USD olup; 04.10.2022 tarihinde 300.000 USD tutarında tahsilat gerçekleştirilmiştir. Sözleşmeye göre tesisin kurulumunun 2023 yılı Temmuz ayı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.

POLHO…%50 payına ve ortak kontrole sahip olduğumuz Polisan Kansai Boya San. ve Tic. A.Ş., Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yapacağı solvent bazlı boya tesisi yatırımı için 29.09.2022 tarihli ve 541914 belge nolu teşvik belgesi temin ettiğini; bahsi geçen teşvik belgesi çerçevesinde, 07.09.2026 belge bitiş tarihine kadar toplam 42.951.200 TL tutarında makine ve ekipman yatırımı planlandığını; bu teşvik belgesi ile %70 vergi indirimi, %30 yatırıma katkı oranı, 6 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği ve KDV istisnası desteği elde edeceğini bildirmiştir.

TEZOL…Şirketimizin İzmir-Torbalı'da bulunan üretim tesislerinde, geri dönüşümlü atık kağıt stoklarımızın bulunduğu açık alanda, 4 Ekim 2022 günü sabahı henüz kaynağı belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Yangın, gerek şirketimiz yangın söndürme ekiplerinin gerekse itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile başka alanlara sıçramadan kontrol altına alınmış ve söndürülmüştür. Yangın sırasında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır. Bugün itibarıyla hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Fabrikamızın tamamı ve stoklarımız sigorta kapsamında olup, ekspertiz çalışmaları başlamıştır. Yangın nedeniyle güvenlik amaçlı olarak üretime bir gün ara verilmiştir. Üretim faaliyetlerimiz 5 Ekim 2022 tarihi itibarıyla tekrar başlamıştır

ELITE…Yönetim Kurulumuzun 05.10.2022 tarih ve 2022/013 sayılı toplantısında; a) Grup şirketimiz Rüya Organik Gıda ve Enerji Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından Kırsal Kalkınma Projesi desteği ile kurulacak ve Şirketimize hizmet verecek güneş enerjisi santrali (GES) ve soğuk hava deposu projesinin, i. Rüya Organik tarafından kullanılacak Kırsal Kalkınma Proje destek tutarının TL bazında sabit olması, ii. GES ve soğuk hava deposu yatırım maliyetinin döviz cinsinden olması sebebiyle artan döviz kurları sonucunda Kırsal Kalkınma Projesinden alınacak destek tutarının toplam maliyet içindeki payının çok düşük kalması, gerekçeleriyle, yatırım maliyetinin yükselmesi nedeniyle GES yatırımı ve soğuk hava deposu projesinin iptal edilmesine, b) GES yatırımı ve soğuk hava deposu projesinin iptal edilmesi nedeniyle, 25.02.2021 tasdik tarihli kira sözleşmesi ile Rüya Organik Gıda ve Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'ne aylık 1.000 TL bedelle kiralanan Ankara/Polatlı 205 ada 16 parselde bulunan tesise ilişkin kira sözleşmesinin iptal edilmesine, c) Kira sözleşmesi iptal edilen fabrika binasında yapılacak tadilatlar sonrasında, Ankara Başkent OSB'de bulunan mevcut fabrika binamızdaki meyve işleme ve aseptik dolum hatlarının söz konusu tesise taşınması ve meyve işleme kapasitesinin %50 artırılması için gerekli çalışmaların başlatılmasına,Karar verilmiştir.

MGROS…Şirket, ekli listede belirtilen 16 adet Migros, 10 adet Migros Jet ve 1 adet Macrocenter formatında toplam 27 satış mağazası Eylül ayı içerisinde ekte belirtilen tarihlerde hizmete açılmıştır. 30 Eylül 2022 itibariyle Şirketimizin yurtiçinde toplam mağaza sayısı 2.750'dir. Şirketimizin toplam net satış alanı 1 milyon 739 bin metrekareye ulaşmıştır.

MTRKS…Şirket ile banka ve finansal kuruluşlara dijital bankacılık, sigortacılık, ödeme sistemleri, yapay zeka platformu, kimlik doğrulama ve uzaktan müşteri edinimi gibi ürünler sunan Enqura arasında iş birliği anlaşması yapılmıştır. Enqura ve Matriks'in iş birliği ile aracı kurumların ‘Uzaktan Müşteri Edinim ve Kimlik Doğrulama' işlemlerinde SPK mevzuat düzenlemesine hızlı ve kolay uyum sağlamaları hedeflenmiştir. Aracı kurumlar ilk adım olarak, Enqura tarafından geliştirilmiş EnSecure Soft OTP ürünüyle, Matriks'in desktop, mobil ve web tabanlı uygulamaları üzerinden müşterilerinin çok faktörlü kimlik doğrulamasını yapabilecek olup bu sayede aracı kurum müşterileri, yasal mevzuata uygun olarak dijital kanallar fark etmeksizin milisaniyeler içinde oturum açabilecek, oturum içindeki işlemleri onaylayabilecektir. Aracı kurum merkezine kurulacak alt yapı sayesinde farklı uygulamalar arasındaki geçişleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

MIATK…Şirketimiz tarafından, mikromobilite alanında faaliyet göstermek ve bu alanda yatırımlar yapmak üzere, ülkemizin de içinde bulunduğu 2050 yılı net sıfır emisyon hedefine katkıda bulunarak sürdürülebilir, çevreci, herkes için kolay ve erişilebilir mobiliteyi sağlamak ve kentsel hareketliliğe farklı bir yaklaşım getirmek amacıyla MİA TEKNOLOJİ A.Ş.'nin %100 ortaklığında Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. unvanı ile yeni bir şirket kurulmuş olup, tescil ve ilan işlemleri tamamlanmıştır. Kurulacak olan şirketimizin Ana Faaliyetler Konuları'ndan bazıları aşağıdaki gibidir; - Her türlü elektrikli bisiklet, bisiklet, moped, scooter, elektrikli scooter, elektrikli araba ve bunlara benzer kara, hava, deniz taşıtlarının, eğlence ve spor eşyalarının alımı satımı, dağıtımı, ithalat ve ihracatı ve bu araçların her türlü kişi, kuruma ve diğer şirketlere sürücülü veya sürücüsüz olarak kiralanması, işletilmesi veya bu faaliyetlere aracılık edilmesi, - Her türlü ulaşım ve ulaştırma, akıllı şehir teknolojileri ve paylaşım esaslı teknolojiler ile son kilometre çözümleri üretmek, bu konularda yazılım teknolojileri geliştirmek, ilgili kiralama faaliyetlerine ilişkin mobil cihazlar ve internet üzerinden gelen talepleri karşılayacak faaliyetlerde bulunmak, - Geleceğin ulaşım araçları alanında yeni teknolojilerin üretilmesi adına araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmek. Kamuoyunun ve paydaşlarımızın bilgilerine sunulur.

TTKOM…Grup şirketimiz TTG Finansal Teknolojiler A.Ş.'ye bağlı olarak, sermayesi 50 milyon 500 bin TL olan tüketici finansman şirketinin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup ticaret siciline tescili gerçekleşmiştir.

CONSE.. Şirket %100 bağlı ortaklığı Tres Enerji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Tres Enerji") ile yurtiçinde yerleşik bir sanayi firması ("Müşteri") arasında, Müşteri'nin sahibi olduğu sanayi tesisinin öz tüketimine yönelik olarak, Tres Enerji tarafından sanayi tesisinin çatısına 2,3 MWp kapasiteye kadar bir güneş santralinin kurulumu ve işletilmesine ilişkin Enerji Performans Sözleşmesi ("Sözleşme") imzalandığı ve santralin 2023 yılı başında işletmeye alınmasının öngörüldüğü Şirketimize bildirilmiştir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

06 Eki 2022 - 08:18 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak RHA AJANS Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan RHA AJANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler RHA AJANS editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı RHA AJANS değil haberi geçen ajanstır.Replika Saat