Fakıbaba’dan Kadir Gecesi MesajıAK Parti Şanlıurfa Milletvekilli Ahmet Eşref Fakıbaba Kadir gecesi dolasıyla bir mesaj yayımladı.

Fakıbaba, yaptığı açıklamada,”Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Mevla’nın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an-ı Kerimin indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa  yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve ibadetlerin kabul olduğu mübarek gece Leyle-i Kadir gecesi… Kadrü kiymet bilme, Rabbimizin bize sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanıdır.

Peygamber Efendimiz “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir”. Peygamber Efendimiz yine bu gecede; “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle diyerek dua etmemizi tavsiye etmiştir. Rabbim bu mübarek gecenin hürmetine tutmuş olduğumuz Oruc’u, dua ve tevbelerimizi kabul buyursun. Mübarek Kadir gecesinin tüm İslam aleminin uyanışına, insanlığın barışı ve huzuruna vesile olmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir