Başkan Yıldız, Yürütülen Projeler Hakkında Müjde Verdi(Ruha Haber Ajansı / RHA) AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa’da yürütülen projeler ve yapılacak çalışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Başkan Yıldız, Çevik Kuvvet Projesi, Beyaz Masalar, Göbeklitepe ve kentin diğer sorunlarıyla ilgili çalışmaların hızlıca devam ettiğini belitti. Çevik Kuvvet Projesi ilgili açıklama yapan Başkan Yıldız, yerel seçimlerin ardından ilgili bakanlıklarla gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ulaştırma Bakanlığı’yla gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiklerini belirten Yıldız,”Şehrimizin ana damarı içinde yer alan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın bitirilmesi için ne gerekiyorsa eğer firmaların alacağı varsa, bunların hal edilip projenin tamamlanası ve hizmete açılması talebimizi ilettik.

‘ÇEVİK KUVVETTE 182 KİŞİ HUMMALI ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR’

Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün seçimlerden önce bizlere vaati bir yönünün trafiğe açılacağıydı, Diyarbakır-Şanlıurfa istikametinin yüklenici firma ile görüştüğümüzde betonlaşma çalışmalarının bittiğini; ama bu dönemdeki olumsuz mevsim şartları çalışmaları biraz etkiledi. Dolgunun yapılamamasından dolayı yolun bitirilip açılamadığını söyledi. Bakanımız, konuyu takip ettiğini buradaki ödeneğin de aktarıldığını belirtti. Şu anda da 182 kişi çalışıyor yoğun bir şekilde sürüyor.”şeklinde konuştu.

‘BELEDİYELER İLE İLGİLİ ORTAK ARIZA EKİBİ OLUŞTURULACAK’

Büyükşehir ve merkez ilçelerle ilgili yürütülecek çalışma hakkında bilgi veren Yıldız, sorunların giderilmesi için ortak arıza ekibinin oluşturulacağının müjdesini verdi. Yıldız, şöyle konuştu:“Karaköprü’de arayan bir vatandaşımız 153 Beyaz Masaya şikâyetini bildirdiğinde veya Eyyübiye’den aradığında oradaki arkadaşımızın bizim ilgi alanımızda değil; 15 metreden, 20 metreden sonrası büyükşehirin aşağı ilçe belediyelerindir diyerek vatandaşa yardımcı olmayıp geri gönderiyordu. Bu konularla ilgili çokça şikâyet geliyordu. Bu alanda gelen şikâyetleri oradaki sorunlu arkadaşımız kendisi ilgili birime vatandaşı aktaracaktır, ortak bir arazı, zabıta ve beyaz masanın kurulumu yapılacak. O yönde çalışmamız devam ediyor.”

‘KÜLTÜR BAKANLIĞI, GÖBEKLİTEPE’NİN ÜZERİNDE ÇOK DURUYOR’

“Pazartesi günü bir aksilik olmazsa Kültür ve Turizm Bakanımız Şanlıurfa’ya gelecek.” diyen Yıldız, şunları kaydetti:”Turizmde otel yatırımcıların ilimize aktarılması, teşvik edilmesi vatandaşımızın nezdinde 2019 yılı bitince Göbeklitepe’nin biteceği algısının olması bakanlık olarak en çok üzerinde durduğu nokta. Projenin Göbeklitepe olduğunu 2019 yılı bitmesine rağmen sürekli desteklerinin süreceğini söylediler. Biz bir Kültür Sarayının da şehrimize kazandırılmasını istiyoruz. Bakanlık ve büyükşehrimizin ortak çalışması ile inşallah oda olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir